Wielokulturowy Kącik Spotkań

Dokładnie rok po zakończeniu projektu Green Spaces, 6 grudnia 2023 otworzyliśmy WIELOKULTUROWY KĄCIK SPOTKAŃ ❤
Mikołajkowy prezent dla całej szkolnej społeczności, w postaci kolejnej strefy odpoczynku!
Chyba jesteśmy świadkami Nowej Słubickiej Tradycji 😉
Wielokulturowy Kącik Spotkań powstał w ramach konkursowego projektu WrOpenUp.
Dzięki grantowi, uzyskanemu w konkursie, mogliśmy zakupić nowe pufy, gry, oraz materiały niezbędne do wyposażenia Kącika.
Ale nie powstałby on, gdyby nie pomysłowość, kreatywność i wytężona praca całego Zespołu Konkursowego oraz wszystkich osób, które włączyły się po drodze:
Natalia Popel główna Szefowa projektu!
Natasza stworzyła cały projekt, namalowała wspólnie z Andrianą, mural w postaci mapy świata, oraz czuwała nad całą artystyczno-estetyczną wizją (i realizacją) przestrzeni.
Wraz z Kariną, Maszą, Saszą i Nastią (pod okiem p.Agnieszki Berkowskiej) – przygotowały również przepiękny i oryginalny regał bookcrossingowy.
Illia i Bogdan oszlifowali surowe drewno palet, które następnie zostały pomalowane przez lotną brygadę dziewczyn z SU ❤
Dzięki p.Selimowi Mucharskiemu, który poświęcił kawał soboty, palety zostały skręcone i nabrały kształtu siedzisk.
Victoria i Wiktoria z 4c uszyły pokrowce na siedziska, a całość dopełniły kolorowe poduszki.
Adam i Sasza zawiesili kolorowe flagi (aby było bardziej wielokulturowo 😉 ) a także zadbali aby wykonane przez Irenę w czterech językach mapy/plany szkoły znalazły swoje miejsce na korytarzach szkolnych.
Teraz żaden gość ani nowy uczeń nie zagubi się w poszukiwaniu tajemniczej sali 21 😉
Przygotowania zajęły kilka miesięcy, ale efekt wart był czekania!
Uczniowie zyskali kolejne przytulne miejsce, w którym mogą odpocząć podczas przerw, lub w komfortowych warunkach poczekać po lekcjach na pociąg.
Po zakończeniu projektu, nie spoczęliśmy na laurach i już kilka tygodni później dwóch ambitnych gentelmenów przejęło pałeczkę, a raczej: wkrętarkę i podjęło się reanimacji dwóch sponiewieranych zestawów piłkarzyków, które otrzymaliśmy w darze.
Drugoklasiści: Serhii Krashenin i Hryhorii Kurylo, nie tylko dali drugie życie piłkarskim drużynom, ale zorganizowali inauguracyjny Turniej dla swoich kolegów!