Zajęcia z robotyki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 we Wrocławiu

W ostatni wtorek uczeń klasy 3a Kacper Szymkowiak wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych Panem Stefanem Chałatem udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 mieszczącego się przy ulicy Suwalskiej we Wrocławiu celem przeprowadzenia zajęć z budowania robotów. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów klas pierwszych którzy chętnie wzięli udział w zajęciach. Podczas zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w fascynujący świat robotów, zostały zaprezentowane zasady działania jaki i możliwości programowania zestawów Ultimate Robot Kit 2.0 od graficznego języka mBlock opartego na Scratch 2.0 po oprogramowanie Makeblock służące do sterowania robotami.. Każdy z uczestników samodzielnie na podstawie otrzymanego schematu zmontował kluczowy element robota na podwoziu gąsienicowym i miał możliwość sterowania zbudowanym robotem. Odbiór zajęć przez nauczycieli placówki był bardzo pozytywny dlatego w przyszłości odbędą się kolejne zajęcia.